ایران

09145144176 – 09029014178

    

چگونه اسپکینگ خود را تقویت کنیم؟

تاریخ انتشار:۱۳۹۹-۱۲-۱۷
تقویت اسپیکینگ

زبان انگلیسی را یاد بگیرید تا از آن استفاده کنید!

شاید در هنگام تمرین زبان انگلیسی این سوال را بار ها از خود پرسیده اید که چگونه و با چه روش هایی به تقویت اسپیکینگ خود بپردازم؟! بسیاری از افراد سال‌ها زبان انگلیسی می‌خوانند و پس از سال‌ها، برای تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان می‌روند و متوجه می‌شوند که نمی‌توانند حتی یک جمله به درستی صحبت کنند. شما قادر خواهید بود در موقعیت‌های مختلف به زبان انگلیسی صحبت کنید. ما در این مطلب، پایه لازم را برای برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی به شما ارائه می‌دهیم. در قدم اول، بدون اینکه به قوانین و منطق فکر کنید، سعی کنید روان صحبت کنید.باید جمله‌های صحیح را بارها و بارها تکرار و تقلید کنید.

 

آیا باید زبان انگلیسی را حفظ کنیم یا باید آن را درک کنیم تا بتوانیم به این زبان صحبت کنیم؟

 

 ابتدا به این مورد فکر می‌کنیم که افراد چگونه زبان اول خود را فرا می‌گیرند. شما در زمان کودکی به صحبت والدین خود گوش می‌دادید و آنها را تکرار و کپی می‌کردید. افراد در طول سال‌ها سعی کرده اند انگلیسی را مانند یادگیری یک مفهوم یا یک تئوری بیاموزند. آنها سعی می‌کنند معنی پشت هر جمله را درک کنند و آن‌ها را از طریق منطق کنار هم قرار دهند. اگر برای آزمون‌های GMAT یا TOEFL مطالعه می‌کنید، باید سعی کنید هر کلمه از هر جمله را درک کنید و بدانید که چرا هر کلمه در یک مکان خاص قرار دارد. اما وقتی انگلیسی صحبت می‌کنید نیازی به دانستن هیچ قانونی ندارید. هرچه بیشتر درباره قوانین و منطق فکر کنید، کار خود را سخت تر خواهید کرد. حفظ کردن بهترین راه برای یادگیری صحبت به زبان انگلیسی است. ابتدا جمله‌ای را در نظر بگیرید که صحیح است. سپس مکررا به آن گوش دهید تا در ذهنتان تثبیت شود.

آیا در کلاس‌هایی که شرکت کردید یاد گرفتید که به زبان انگلیسی صحبت کنید؟

توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی دشوارتر از آن است که افراد تصور می‌کنند. اگر کتاب و منابع زیادی برای یادگیری صحبت خریداری کرده‌اید و برای شما مفید نبوده‌اند، قول می‌دهم سایت ما از پس این کار برآید. افرادی که دوره های ما را بگذرانند می‌توانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند.

آیا حرف‌های خود را پس از اندیشیدن درباره همه کلمات به زبان می‌آورید؟

تقویت اسپیکینگ

شما باید فوری و بدون تفکر صحبت کنید

 

هنگامی که کسی از شما درباره سطح زبان شما سوال می‌پرسد، لازم نیست در مورد هر کلمه‌ای که می‌خواهید بگویید فکر کنید. شما در اصل باید به محتوا فکر کنید. شما می‌دانید چه می‌خواهید بگویید، پس به طور اتوماتیک آن را به زبان بیاورید. چون قبلا همه این کلمات را حفظ کرده‌اید. وقتی می‌خواهید به طور موثر به زبان انگلیسی صحبت کنید، باید سریعاً اطلاعات مربوطه را به یاد بیاورید. برای انجام این کار باید جملاتی را از قبل به خاطر بسپارید. اگر چیزی را به خاطر بسپارید، می‌توانید بلافاصله آن را به زبان بیاورید. احتمالا شما آموخته‌اید که چگونه بگویید “How are you doing?”. پس نیازی نیست که به این جمله فکر کنید چون آن را چندین بار تمرین کرده‌اید. در نظر بگیرید که می‌توانید موارد دیگری را به همان سرعتی که می‌توانید بگویید “How are you doing?” بگویید. این دقیقا همان چیزی است که خواهید آموخت.

تمرین خود را با جملاتی که معمولاً بیشتر استفاده می‌شوند، آغاز کنید.

تمامی مطالب موجود در این سایت اکثرا جمله‌هایی است که همه متوجه می‌شوند. جملات زیادی در بسیاری از کتاب‌های درسی وجود دارد که ظاهرا ناجور هستند. از آنجا که نمی‌دانید کدام یک از آن‌ها مناسب است یا خیر، احتمالا وقت و انرژی خود را برای جملاتی که استفاده نمی‌شوند هدر دهید. در این سایت شما فقط جملاتی را مطالعه خواهید کرد که بطور مداوم استفاده می‌شود. لازم نیست نگران حفظ هزاران جمله‌ای باشید که از آن‌ها اطمینان ندارید.

یادگیری مهارت گوش دادن مهارت گفتاری شما را بهبود نخواهد بخشید.

بسیاری از افراد برای بهبود مهارت گفتاری، برنامه‌های خبری تلویزیونی را دنبال می‌کنند. در این صورت مهارت گوش دادن شما بهبود خواهد یافت اما توانایی صحبت کردن شما ثابت می‌ماند. از خودتان سوال کنید که آیا گوش دادن به اخبار انگلیسی باعث می‌شود که شما در محیط عادی بتوانید به انگلیسی صحبت کنید یا خیر. اگر برای گفتن جمله

 “In Iraq today, 200 US troops have evacuated the perimeter near Baghdad due to constant surprise attacks by the remaining rebels”

تمرین کنید، آیا واقعاً به شما کمک می‌کند با یک فرد انگلیسی زبان عادی صحبت کنید یا خیر. آیا بهتر نیست جملاتی را حفظ و تمرین کنید که روزانه بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا ثبت نام کن!

برای مشاهده دوره های آموزشی کلوپ نخبگان کلیک کنید
  • کارشناسی ارشد فیزیک ذرات از دانشگاه شهید باهنر کرمان
  • دانشجوی دکترای فیزیک ذرات از دانشگاه شهید باهنر کرمان 1399 تا 1403 و رتبه 100 آزمون دکترای فیزیک
  • دبیر رسمی اموزش پرورش با ۱۵سال سابقه تدریس در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان و هیئت امنایی و غیر انتفاعی در کرمان و شهرستان ها
  • تدریس در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان شهرستانهای استان کرمان