ایران

09145144176 – 09029014178

    

بهترین کتاب های آموزش گرامر کدام ها هستند؟

تاریخ انتشار:۱۳۹۹-۱۲-۲۷

آیا یادگیری گرامر برای شما یک معضل شده است؟ شاید آرزو کنید کاش یک ورد جادویی برای یادگیری گرامر وجود داشت.

احتمالا شما نیز مانند بسیاری از زبان آموزان، درگیر این مسئله هستید. نگران نباشید. زیرا حتی کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است نیز زیاد خود را درگیر این مسئله نمی­ کنند.

گرامر موضوع پیچیده ای است. موضوعات زیادی برای برسی در آن وجود دارد و حتی گویندگان محلی نیز گاهی اوقات قوانین گرامری را زیر پا می گذارند. آنها فقط می دانند که چه چیز غلط و چه چیز صحیح بنظر می آید. خود من تا زمانی که شروع به تدریس زبان انگلیسی نکرده بودم، حتی تفاوت بین زمان گذشته ساده و حال کامل را به خوبی نمی­دانستم. اما حالا تمام آن تعاریف و مفاهیم در ذهن من روشن و نقش بسته است و می­دانم چه چیز بنظر درست می­آید بدون اینکه به آن فکر کنم. یادگیری کامل گرامر، نیازمند تلاش و کوشش بی وقفه و همینطور همراهی یک استاد خوب است. شما نیز می­توانید در یادگیری آن خبره شوید.

چرا باید گرامر را با آغوش باز یاد بگیریم؟!

بعضی از مردم بیشتر ترجیح می­دهند تا روی بخش های دیگر زبان انگلیسی تمرکز کنند و از رفتن به سمت گرامر خودداری می­کنند. در این مورد من به هیچ عنوان این را توصیه نمی­کنم مگر اینکه صرفا برای سفر های خود و بیرون کشیدن گلیم خودتان از آب بخواهید زبان را یادبگیرید. اما دلیل تاکیید ما بر یادگیری گرامر چیست؟

 • معنای جمله شما می­تواند به دلیل ضعف گرامری کاملا عوض شود.
  یادتان باشد شما زبان انگلیسی را یاد می­گیرید تا به راحتی ارتباط برقرار کنید. و این امکان وجود نخوهد داشت مگر اینکه شما بتوانید از نکات گرامری به خوبی استفاده کنید.
 • یادگیری گرامر به شما کمک می­کند تا مانند یک گوینده محلی­­، گویی زبان انگلیسی زبان مادری شماست بنظر برسید. و همچنین در سرعت نوشتن و نگارش شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

نکاتی که شما را به یک استاد گرامر تبدیل می کند

 • تنها به این خاطر که یادگیری گرامر نیازمند تلاش و صرف وقت است، به این معنا نیست که کسل کننده بنظر می­آید. شما فقط نیاز دارید تا کتاب کار سر گرم کننده و مناسب سبک مطالعه شما، برای یادگیری گرامر پیدا کنید.
 • شما می­توانید از روش FluentU استفاده کنید
  در این روش از انواع رسانه ها مانند ویدو ها، فیلم های سینمایی، اخبار، موسیقی و سخنرانی های انگیزشی استفاده می­شود و آنها در قالب درس هایی برای آموزش گرامر اراعه می­شوند. در این روش مهارت های دیگری به جر گرامر نیز در شما تقویت می­شود.
 • شما باید تصمیم بگیرید که چگونه گرامر را مطالعه کنید. تا زمانی که روش جذاب و سر گرم کننده ای برای خود داشته باشید، یادگیری و موفقیت خود را تضمین کرده اید. منابع خود را با هم هماهنگ و ترکیب کنید تا همیشه بروز بمانید. یا اینکه می­توانید فقط روی یک کتاب یا منابع آنلاین تمرکز کنید که وافعا از آن لذت می­برید. اینکه چگونه یاد بگیرید کاملا بستگی به خودتان دارد.
 • سعی کنید از صد درصد بهترین منابعی گرامری که به صورت آنلاین و رایگان در سایت ما در دسترس شما هستند استفاده کنید. از مطالبی که یاد می­گیرید استفاده کنید تا آن ها را در ذهن خود حفظ کنید.
  در این قسمت می توانید تعدادی از بهترین کتاب کار های گرامر را مشاهده کنید که به شما کمک می کنند تا به آنچه که می­خواهید برسید.

۶ عدد از بهترین کتاب کار های گرامر برای بالا بردن سطح شما

The Best Grammar Workbook Ever

کتاب The Best Grammar Workbook Ever! از Arlene Miller

این کتاب که برنده جوایزی هم شده است، خود را به عنوان یک کتاب چند منظوره و مناسب تمام زبان آموزان از تمام سنین ۱۰ تا ۱۱۰ سال معرفی می­کند! چیزی که این کتاب را متفاوت از بقیه جلوه می­دهد، سبک ساده و قابل فهم آن است. این کتاب زبان آموزان را مجبور به حفظ گرامر نمی­کند و بجای آن سعی در آموزش گرامر با استفاده از مثال ها و محتوای حرفه ای است. همانطور که می­توانید در گویندگان محلی آن را بیابید.

ESL Intermediate/Advanced Grammar

کتاب“ESL Intermediate/Advanced Grammar” از Mary Ellen

اگر از خواندن کتاب های آموزشی گرامر و نفهمیدن چالش هایی که زبان آموزان با آن رو به رو می­شوند خسته شده اید، این کتاب مختص شما است. این کتاب توسط یک نویسنده دو زبانه که کاملا بر چگونگی یادگیری زبان دوم واقف است نوشته شده. محتوای این کتاب مختص زبان آموزانی است که انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود یاد می­گیرند. این کتاب ترکیبی از آموزش و تمرینات است و در عین اینکه تفاوت ساختار های گرامری را به خوبی توضیح می­دهد، مشکلات احتمالی مربوط به آنها را نیز برسی می­کند. این کتاب با ارائه آزمون هایی، کمک زیادی به زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند می­کند و همچنین روی ساختار افعال و اساس حروف اضافه و تعریف نیز به خوبی کار کرده است. این کتاب همچنین منبع لغات مختص خود را برای زبان آموزان ضمیمه کرده تا مجبور به حمل دیکشنری هنگام مطالع آن نباشند.
در مجموع این کتاب برای کسانی که قصد شرکت در آزمون هایی همچون“ESL Intermediate/Advanced Grammar” را دارند، ضروری است که در سبد منابع مطالعاتی آنها وجود داشته باشد

“Understanding and Using English Grammar: Workbook (Full Edition with Answer Key)

کتاب “Understanding and Using English Grammar: Workbook (Full Edition with Answer Key)” از Betty Schrampfer Azar, Rachel Spack Koch and Stacy A. Hagen

اگر سطح گرامری شما بین مبتدی و پیشرفته است و اگر بدنبال مطالعه به صورت آزاد هستید این کتاب را به شما پیشنهاد می­کنیم. این کتاب تمام دانش و عمق یادگیری که شما نیاز دارید را در خود گنجانده است. قسمت تمرینات آن سرشار از چالش ها و مثال های آموزنده است که اساس موضوعات، حروف ربط، علائم نگارشی و بخش های دیگر گرامری را پوشش می­دهد.
چیزی که این کتاب را متفاوت می­کند همراه بودن  کلید سوالات همراه آن است که در کمتر کتابی مشاهده می­شود.

English Grammar in Use

کتاب “English Grammar in Use از Raymond Murphy

این کتاب مناسب زبان آموزانی است که در پی مطالعه یادگیری بصورت خودآموز مخصوصا به لهجه بریتانیایی هستند و گزینه مناسب برای آماده سازی برای شرکت در آزمون IELTS بشمار می­رود.

موضوع جالب درمورد این کتاب این است که صرفا یک کتاب کار برای شما نیست و دارای ترکیبی از تمرینات و آموزش های مفید در خود است. فصل های نخست این کتاب موضوعات آسان گرامری را پوشش داده است و همینطور که شما به جلو پیش می­روید موضوعات نیز سنگین تر و پر بار تر می­شود.

خبر خوب این است که شروع هر فصل از کتاب، با توضیحات آسان و قابل فهم و مثال های متعدد نوشته شده است. از همین رو شما قبل حل تمرینات، به خوبی موضوع مورد نظر را یاد گرفته اید.

Focus on Grammar

سری کتاب های “Focus on Grammar

سری کتاب های “Focus on Grammar” در طح بندی های مختلف از ۱ تا ۵ ارائه می­شوند. اگر شما در پی توضیحات همراه با محتوا هستید و از به قولی سیر تا پیاز موضوعات گرامری را به طور کامل یاد بگیرید، این کتاب مختص شماست. این سری از کتاب کار های گرامر را می­توان هم در کلاس های درس های درس و هم به صورت خود آموز استفاده کرد.

Schaum’s Outline of English Grammar

کتاب “Schaum’s Outline of English Grammar” از Eugene Ehrlich

این کتاب چیزی فرا تر از یک کتاب کار است. و این به دلیل راهنمای گرامری بسیار جامع آن است که با تمرینات و آموزش های گرامری تا دندان مسلح شده است. این کتاب مختص زبان آموزانی است که به دنبال حفظ قوانین گرامری و واژه شناسی هستند. محتوای این کتاب به صورت شیوا و صریح همراه با تعاریف و توضیحات کافی ارائه شده است. اما بریا کسانی که در پی یادگیری گرامر به صورت داستان وار و مثال های متعدد هستند چندان مناسب نیست و به همین دلیل تنها به کسانی پیشنهاد می­شود که به روش سنتی به دنبال یادگیری گرامر هستند.

در آخر به یاد داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی نیازمند صرف تلاش و وقت است. این منابع به شما کمک خواهند کرد که مطالعات گرامری خود را با مطالعات معمولی خود در طول روز به خوبی ادغام کنید و به یک سطح جامعی از یادگیری زبان انگلیسی برسید

دیدگاه ارزشمند خود را ثبت نمائید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا ثبت نام کن!

برای مشاهده دوره های آموزشی کلوپ نخبگان کلیک کنید
 • کارشناسی ارشد فیزیک ذرات از دانشگاه شهید باهنر کرمان
 • دانشجوی دکترای فیزیک ذرات از دانشگاه شهید باهنر کرمان 1399 تا 1403 و رتبه 100 آزمون دکترای فیزیک
 • دبیر رسمی اموزش پرورش با ۱۵سال سابقه تدریس در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان و هیئت امنایی و غیر انتفاعی در کرمان و شهرستان ها
 • تدریس در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان شهرستانهای استان کرمان